Встановлення карбюратора солекс (solex) на УАЗ 452 (двиг. УМЗ-451)

Для тих хто не готовий читати статтю до кінця, а хоче просто встановити карбюратор “солекс (solex)” на УАЗ, відразу пишу номера жиклерів та марку карбюратора:

Солекс (Solex) 21041-10 із дифузорами 24х26, носики прискорювального насосу виведені в першу камеру (обов’язкова умова для таких налаштувань карбюратору, якщо вивести в різні камери то  автомобіль стає дуже тупим при прискоренні і постійно не вистачає палива)

1 камера: паливний жиклер – 90, повітряний – 165, емульсійна трубка ZD із частково заклепаною нижньою частиною (заклепувати не обов’язково, зробив для більшої економії палива. При заклепуванні нижньої частини тяга зменшується, витрати палива також)

2 камера: паливний жиклер – 95, повітряний – 135, емульсійна трубка ZC

Носики прискорювального насосу 35х40 обидва виведені в першу камеру.

Холостий хід: жиклер 41, кінець електромагнітного клапану зламаний.

Економайзер: жиклер 40

 

На УАЗ 452 із двигуном УМЗ-451 стояв штатний однокамерний карбюратор К-129В, доволі не поганий та економічний. Багато хто хвалить К-129 за його простоту та надійність і навіть замінює більш новий К-151 на однокамерний К-129В.

Особисто у мене претензій до самого карбюратора К-129В не було (якби він був новий та підсосу повітря не було б), однак в силу того що попередній власник крутив всі гайки та болти до самого не можу, фланці всіх 3-х частин К-129 були погнуті із зазорами по 2мм, що спричиняло постійний підсос повітря та неможливість відрегулювати. Спочатку я пробував купити ремкомплект та трішки підігнати поверхні. На деякий час це допомагало, однак через 2-3 неділі приходилося знову крутити цей карбюратор, так як погана якість ремкомплектів для К-129 відображалась на його роботі (підсос повітря, відсутній холостий, спалахи в карбюраторі/колекторі та вихлопній).

Купувати новий К-129В для УАЗ 452 по ціні 530грн. я не забажав, натомість придбав б/у солекс 21041-10 із дифузорами 24х26 за 250грн. в доволі не поганому стані. Солекс був повністю перебраний та перемитий, замінені всі прокладки та діафрагми, продутий та перечищений. Також, разом із солекс на УАЗ 452 був придбаний перехідник на колектор із одної камери на дві за 30грн.

В якості привода спочатку планував зробити тросовий привід, так як зазори в тягах дроселя вже дістали, однак потім вирішив що простіше буде все ж залишити існуючі тяги, а для переходу від тяг УАЗ до солекс використати тяги із ВАЗ 2107, котрі продаються на ринку.

Після установки і підключення солек на УАЗ 452, найперше що я зроби – це зламав пластмасовий наконечник електромагнітного клапану, так як підключати його не було куди. Потім почав підбирати жиклери першої камери, по черзі змінюючи пари паливного та повітряного жиклерів. На першому етапі нічого не вийшло, так як в наявності для першої камери були емульсійні трубки 23 та A. При різних наборах пар паливний та повітряний жиклер із емульсійними трубками типу А автомобіль УАЗ 452 доволі не погано тягнув та рушав з місця, однак приблизно після 2000 обертів двигун різко починав давитись. Спочатку я думав що винна друга камера , підібрав їй налаштування пар жиклерів та емульсійну трубку ZC, однак змін не було так як при 2000 друга камера ще не відкривається.

Була придбана емульсійна трубка ZD із повітряним жиклером 165 і автомобіль відразу почав тягнути на всіх передачах, та будь-яких обертах. При чому тягнув так, що із третьої вільно можна було рушати по піску під гору, бензин із баку також тягнув добряче.

Після довгих переборів варіантів я дійшов до золотої середини, отже на карбюратор солекс 21041-10 із дифузорами 24х26 та двома носиками 35х40 прискорювального насосу в першу камеру я поставив такі налаштування:

  1 камера 2 камера холостий хід економайзер
паливний жиклер 90 95 41 40
повітряний жиклер ZD 165 ZC 155

Носики прискорювального насосу 35х40 – обидва в першу камеру. Якщо поставити штатно один носик в першу, а другий в другу камеру, то автомобіль багато втрачає при наборі швидкості, а також з’являється частковий провал. Це пов’язано із тим, що при роботі на обертах від 1500 із двох носиків одночасно здійснюється частковий підсос бензину, якщо носиси в різних камерах то такого підсосу немає і автомобілю не вистачає робочої суміші.

 

При такому регулюванні карбюратора витрати бензину по трасі при швидкості 40-50км/год складають 11.5-12 л на 100км, при швидкості 70-80км/год витрати палива близько 13-14.5л.

По легкому бездоріжжі на 2-3 передачі автомобіль споживає близько 16-18л.

По важкому бездоріжжі (грязь, пісок) автомобіль споживає 20-25л

Автомобіль із такими налаштуваннями карбюратора “Solex” експлуатується майже 2 роки, тому дані по витратам паливам максимально наближені до реальності.

 

Фото карбюратора “Солех” на автомобілі УАЗ 452

 Більш детальні фото, як встановлений карбюратор солекс на УАЗ, зроблю, коли буду знімати карбюратор для очищення та заміни ремкомплекту.

 

Теоретично, в якості альтернативного карбюратора, можна використати солекс від автомобіля нива із дифузорами 24Х24, жиклери в першу камеру будуть ідентичними, а от у другу камеру доведеться підбирати новий паливний жиклер. Також можна спробувати використати носик прискорювального насоса від автомобіля нива – з одним носиком розміру 45, направлений лише в першу камеру, хоча в такому разі, можливо доведеться збільшити розмір паливного жиклера першої камери до 92.5 (Стверджувати не можу, лише здогадки)

 

В інтернеті нас шукають по запитам:

  • карбюратор “solex” на УАЗ 452 “буханка”
  • солекс на УАЗ 452 “санітарка”
  • встановлення карбюратора “солекс” на двигун УМЗ-451