Як економити бензин? – економія палива ч.2

економія бензину

Всім привіт, сьогодні хочу в чергове поговорити про те, як економити бензин на авто доступними методами. Економія бензину на авто доступна кожному із нас, просто потрібно мати правильну стратегію економії.Я не буду розповідати в цьому пості про чудо магніти та інші маркетингові технології. Про них вам розкажуть сайти рекламодавців :-).

Натомість, я розповім про можливість заощаджувати без грошових вливать, купівлі дорогих речей чи обаднання.

Навігація по сторінці:

Не знаєш як економити бензин?

до навігаціїДля початку варто виконати нескладні дії, представлені у вкладках нижче (натискайте на вкладку, вона замінить активну):

 • Економія бензину починається із тиску в шинах. Потрібно вчасно перевіряти тиск і в разі його зниження необхідно докачувати.

  Зміна тиску в шинах відбувається у звязку із зміною температурних режимів, а також в результаті підтравлювання шини.

  Рекомендую перевіряти тиск 1 раз на 1 – 2 місяці.

 • Несправна гальмівна система може суттєво збільшувати витрати палива. Наприклад, якщо одне із коліс підклинює воно буде додавати зайве навантаження. Виявити колеса із підклиненими гальмами дуже легко, потрібно проїхати декілька кілометрів по трасі, не натискаючи на гальма, зупинитись на узбіччі, не гальмуючи, і по черзі обійти доторкнутись до кожного диску, якщо він теплий чи гарячий – є підозра на заклинені гальма.

 • Тут все просто, бажаєте щоб ваш автомобіль використовував мінімум пального –  потрібно забезпечити йому найменший спротив.

  Зайвий спротив може додавати неправильне сходження коліс, варто звернутись на СТО та перевірити його, якщо дана процедура не робилась більше 3 – 5 років.

 • Чим більший спротив повітря, тип більше енергії потрібно для досягання і підтримки заданої швидкості. На практиці, багажники на даху авто, рейлінги, самопальні антикрила та інші елементи додають зайвий спротив у результаті чого витрати бензину зростають.

 • Потрібна економія бензину? – заливайте якісне пальне, навіть якшо воно коштує більше ніж його дешеві аналоги.

  Якщо порівнювати якісний 92 та якісний 95 бензин, то на останньому витрати палива можуть зменшуватись до 0.5 л на 100 км, що повною мірою перекриває його вартість. + ви отримуєте зайву потужність, яка особливо відчутна на слабеньких малолітражних авто.

 • Як не дивно, але заряджений акумулятор на вашому авто дозволяє також економити бензин, адже він не дає додаткового навантаження на генератор.

  Економія палива можлива, якщо ви час від часу будете підзаряджати свій АКБ, тим самим продовжуючи йому життя + будете заощаджувати на пальному.

 

Економія бензину в місті

до навігаціїОсновні вороги автовласників у місті це:

 • пробки
 • світлофори
 • холодний двигун.

Однак навіть в таких умовах можлива економія бензину, хоча й незначна.

Пропоную вашій увазі коротенький список того, що варто зробити для зменшення витрат палива.

 • Економія палива починається із пуску двигуна

  Зменшення часу прогріву двигуна на місці до 1 – 3 хв. взимку суттєво призводить до економії палива, адже ми менше працюємо в холосту / на місці.

  Звісно, ви можете зауважити, що це доволі погана порада, адже буде убиватись двигун, зокрема його ресурс.

  Для будь-якого бензинового двигуна найбільш небезпечні перші 30 секунд роботи, адже масляна плівка в циліндрах пошкоджена, все масло за ніч стікає в піддон, теплові зазори порушені.

  Цю тезу підтвердить вам будь-який більш менш адекватний майстер.

  Далі автомобіль починає працювати більш спокійніше, мастило під тиском поступає нормально, двигун починає набирати температуру. Через 1-3 хв., навіть якщо ваш датчик температури показує по нолям, ваше авто вже набрало температуру, адже температура в циліндрах та на випускних клапанах значно вища за 100°.

  !!! Однак не варто тиснути щосили на акселератор після такого короткого прогріву, варто рухатись спокійно на 1 чи 2 передачі без навантажень !!!

  За час, поки ви виїдете із прибудинкової території чи зупинки, ваше авто набере до 70° – а це вже адекватна температура для нормального руху.

  Із цього правила є маленьке виключення: якщо прибудинкова територія чи стоянка засніжена, чи вам потрібно підніматись круто вгору, – варто прогрівати авто мінімум до 60° – 70°, адже на холодний двигун навантаження заборонені!!!

 • Економія бензину та світлофори

  Не тисніть гашетку в пол на світлофорі

  до навігаціїТут все доволі просто, чим швидше ми прискорюємось, тим більше енергії нам потрібно. Енергія в двигуні – це пальне. Робимо пологе прискорення, тримаємось в основному потоці і буде нам всім гуд.

  По можливості гальмуємо двигуном

  Процес гальмування – це петворення кінетичної енергії в теплову, тобто тепло.

  Тобто, коли ми натискаємо на гальма, наша енергія, для вироблення якої ми затратили паливо, перетворюеться в тепло, – ми гріємо нашу атмосферу 🙂 .

  Перед світлофором, якщо він перемкнувся на жовте чи червоне світло, варто рухатись накатом (на інжекторному авто із увімкненою передачею, на карбюраторному без передачі, однак останнє суперечить ПДР 🙂 ). Таким чином ми будемо економити пальне у місті.

 • Як економити бензин в міських тягучках складне й обширне питання і, на жаль, дати однозначні рекомендації не можна. Однак, виходячи із ситуацій рекомендую глушити авто, якщо час простою буде більший за 2 – 3 хв.

 

Економія палива на трасі

до навігаціїЕкономія палива за містом це ціла наука, звісно більшість рекомендує рухатись “пенсійним стилем” і частково вони праві, однак молодому водієві це доволі складно виконати.

Хочу запропонувати вам своє бачення економії пального за містом.

speed-11) Вибираємо правильну швидкість. З курсу фізики нам відомо, що максимальної швидкістю із адекватною економією є 90 км/год, однак більшість автомобілів за містом тримає 100 – 120 км/год. Виграш у часі мінімальний, а от витрати палива зростають до 1 – 1.5 л на 100 км шляху.

2) Обгін. Чим вищу швидкість ви тримаєте тим частіше доводиться здійснювати обгони. Раджу не виділятися із основного потоку, тобто обганяємо лише тих хто їде менше 90 км/год. На обгонах інтенсивно використовується педаль гальма та акселератор, тому витрати палива колосальні.

3) Зайва вага. Викидаємо із авто все зайве. Кожен десяток кілограм додає нам витрати палива.

4) Світло. Вмикаємо світло тільки тоді, коли це вимагають ПДР. В інших випадках варто утриматись. Увімкнене ближнє світло збільшує витрати пального на 10 – 15%. Однак є одне але, якщо вам ваше життя та здоров’я дорожчі за гроші та бензин, варто утриматись від виконання цього пункту.

 

31.10.2015

Коментарі
 • Антон 17.12.2015 14:29

  Спасибі за статтю.

  Відповіcти      Показати відповіді (0)
 • Ольга 05.11.2015 10:03

  хай. звісно економія бензину дуже важлива при сьогоднішній ціні, але скажіть будь-ласка ви в це вірите, що справді так можна економити?
  Мені здається це просто лише гра красивих слів, особливо про те як економити бензин в місті.
  У мене Кіа Ріо, я починаю їхати як пише книжка із експлуатації, коли загориться синя лампочка на панелі. Це відбувається, зазвичай, через 3 хв. можливо трошки більше. Я думаю виробники краще знають коли можна рушати.
  На світлофорах не рвуся в перед, гальмую звичайно.
  Витрати палива в місті десь 9 літрів, для мене це доволі багато. тим паче що по трасі менше 7.
  Можна сказати, що в місті я і так виконую ваші рекомендації, а результат не особливо мене тішить

  Відповіcти      Показати відповіді (0)