Який бензин краще заливати Аі-92 чи Аі-95

Аі-92 чи Аі-95

Сьогодні поговоримо про вибір бензину для вашого автомобіля, та спробуємо дати відповідь на вічне питання “який бензин краще 92 чи 95”. Відразу хочу сказати та застерегти автовласників, якщо ваше авто розраховане лише на 95 бензин, то ніякої мови про 92 бензин навіть бути не може. На деяких імпортних авто це застереження написане на лючку бензобака.

 

 

92 чи 95 бензин

Не перелічити, скільки разів мені доводилося чути розмови та суперечки про якість українського бензину, та про те що ліпше заливати 92 бензин замість 95. Зараз спробую передати всі аргументи кожної із сторін. (наперед застерігаю від хибних висновкі, адже це не факти, а лише аргументи зацікавлених сторін)

Аргументи на користь бензину Аі-92

 1. 92 бензин кращий за 95 тому, що в Україні Аі-95 виготовляється шляхом додавання присадок до 92 бензину. Присадки дуже шкідливі та бла.. бла бла.. (Твердження частково не коректне, тому що в Україні є 95 бензин не лише українського виробництва. Також українські НПЗ створюють 95 бензин, а лише потім додають присадки для створення відповідності ТУ)
 2. у 95 бензинові багато присадок сумнівної якості, які відкладаються і пошкоджують двигун (якщо ми говоримо про якісний стандартизований бензин то про сумнівних присадок там не повинно бути)
 3. білоруський бензин Аі-92 кращої якості ніж український 95, у ньому менше сірки та інших шкідливих речовин (інформація доволі суперечлива, якщо брати якісний бензин і тої і іншої марки, не кустарній самопал, то вміст сірки повинен бути як мінімум однаковий на мінімальному рівні, щоб задовольнити вимоги стандартів)
 4. Аі-92 коштує дешевше, тому в цілях економії він вигідніший (на жаль не завжди, зазвичай навпаки сучасні авто підлаштовані під 95 бензин, а тому споживають менше його, що компенсує вартість)
 5. Заправні станції самостійно створюють 95 бензин розводячи різною нечистю Аі-92

Аргументи на користь бензину Аі-95

 1. Витрати бензину Аі-95 значно менші за Аі-92 (потрібно додавати, якщо автомобіль розрахований і підлаштований на 95 бензин)
 2. тяга автомобіля на 95 бензині краща ніж на 92 (аналогічно поясненням п.1)
 3. Аі-95 має кращу якість ніж Аі-92, він чистіший та містить менше сірки (якщо вести розмову про Аі-95 Євро, то це твердження вірне, якщо про звичайний 95, то стандарти по чистоті на рівні 92, щоправда свиню повинно бути менше, до 0,013 г/л проти 0,013 г/л – 0.15 г/л у Аі-92)

На цьому досить аргументів, поговоримо тепер по суті. На сам перед варто знати в чому кардинальна різниця між цими бензинами.

Ai-95ili92

Яка різниця між бензином Аі-95 та Аі-92

На сам перед, бензин Аі-95 відрізняється від Аі-92 вищим октановим числом (здатністю до самозаймання під час стискання, детонації), більш розтягнутим процесом горіння та вищою стійкістю до такого явища, як “калільнє запалення” + відмінність у стандартах.

Згідно зі стандартами у Аі-95 ЄВРО мусить бути менше сірки і свинцю, а ніж у звичайних 95 та 92 бензинах, а також більше вуглеводнів (однак навряд чи у нас хтось перевіряє цей показник, хоча і бадяжити на фірмових АЗС не сильно вигідно 🙂 ).

Якщо ваш автомобіль підлаштований під 95 бензин і бортовий комп не вміє підлаштовувати запалення під 92 бензин, або якщо у вас немає бортового комп’ютера то при різких натисках на дросель вас будут супроводжувати детонаційні процеси у двигуні.

 

Як перевірити якість бензину

Теоретично, гарантією якості бензину є його сертифікат. Однак папір стерпить будь, що а в сертифікатах простий водій не сильно розбирається.

Можна заправити 5-10 літрів і перевірити автомобіль на ходу. В якості показників використовувати:

 • динаміку автомобіля (дуже сумнівний показник, однак якщо авто стало сильно тупим ви це відчуєте)
 • витрати палива
 • поведінку двигуна (зміна роботи, вибиття “Check / помилки” на бортовому комп’ютері)

Для власників інжекторних автомобілів із бортовими компами, котрі виводять дані на панель приборів, можна орієнтуватися на помилки (Чеки), що виводяться. При умові, що у вас чисті форсунки, вивід такої помилки після заправки вашого авто означає тільки одне – вам залили бадягу.

Для власників, котрі не мають можливості отримувати помилки системи, варто покладатися на свої відчуття.

 

Від себе хочу додати (я заливаю лише Аі-95 Євро), якщо вам здається що ваше авто ліпше працює на 92 бензині спробуйте залити бензин із преміум сегмента на будь-якій фірмовій АЗС. Преміум бензин може маркуватись як Євро, а бо ж високооктановий фірмовий бензин цієї мережі АЗС.

Скептикам високооктанових бензинів хочу навести приклад:

У другу світову війну, для форсування двигунів японських винищувачів були винайдені спеціальні присадки, котрі підвищували октанове число бензину.

Спробуйте залити у ваше авто якісний бензин і ви навряд чи від нього колись відмовитесь.

30.07.2015