Нові ПДД (правила дорожнього руху). Постанова від 11.02.2013 № 111

Нарешті водії дочекалися, на урядовому порталі виклали постанову від 11.02.2013  № 111 “Про внесення змін до Правил дорожнього руху”. І так питання про яке лише говорили вже в інтернеті, спробуємо проаналізувати основні положення. ( Посилання на офіційні документи в кінці цього посту, там можна знайти повний текст постанови)Перше, що кидається в очі в нових правилах дорожнього руху це визначення терміну газон:

газон — ділянка однорідної території із дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування;

а також поняття:

денні ходові вогні — зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби;

п. 8.2 нових ПДД:

8.2. Дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією.

Не раз обговорений п. 9.8 ПДД України:

З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

Нові ПДД мають цікаву примітку 31.4.5:

Примітка. У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.

Ну і найбільша новинка правил дорожнього руху – нові знаки, що правда в перемішку із старими:

Нові ПДД. Знаки

 

Доповненням до нових ПДД є нововведена різнокольорова розмітка

Нові ПДД. Розмітка

Нагадуємо всім водіям: нові ПДД вступають у законну силу із 15 квітня 2013року.

В даному пості представлені лише основні моменти постанови про нові правила дорожнього руху.

Прочитати повний текст постанови можна тут:  постанова від 11.02.2013  № 111 “Про внесення змін до Правил дорожнього руху”

Завантажити сам документ де описані постанови: P0111-00.doc

26.02.2013