Купувати чи не купувати вживані автомобілі в Україні

вживані автомобілі

Із загостренням кризи та ростом інфляції все більше Українців задумується над купівлею б/у автомобіля, так званого автомобіля з пробігом, замість нового авто. В статті спробуємо дослідити всі за та проти такої покупки.

Будь-який новий автомобіль, що виїхав за межі автосалону та був зареєстрований на його власника – автоматично стає автомобілем із пробігом та втрачає 10 – 15% від своєї ціни.

Продати новий автомобіль із пробігом, за вигідної ціною, практично не можливо, адже кожен покупець шукає в цьому підводні камені і зазвичай вони знаходяться 🙂 .

Вживані автомобілі – це довготермінова розстрочка на придбання нового автомобіля по запчастинам

– одного разу сказав мені авто майстер, і з цим твердженням важко не погодитись.

 1. “Беушні автомобілі” – кіт в мішку, котрого ретельно “намарафетили”.
 2. Перед тим, як продати авто, власник обов’язково проводить “повний тест драйв” 🙂 
 3. Вживані автомобілі, як жінки із дітьми від першого чоловіка – одних відлякують, інші із цим миряться
 4. “Вовочка, який автомобіль найкращий? – новий!”

І це найперші слова, що приходять в голову перед купівлею бу автомобіля. Однак, як показує власний досвід: якщо не вистачає коштів на новий автомобіль, то краще купити вживаний, а ніж їздити на маршрутному автобусі : 😕 

Особисто ця мотивація “не їздити на автобусі” підштовхнула мене придбати вживаний автомобіль. Розчарувань від такого придбання значно менше,  а ніж позитивних моментів, тому маючи власний досвід хочу поділитись ним із вами.

Основи вартості автомобілів з пробігом

Основа вартості автомобіля це його кузов (номер) та реєстраційні документи. Вживані автомобілі з проблемами в документах чи номерних знаках – це напівлегальні чи нелегальні автомобілі, про такі авто мова в цій статті йти не буде.

Щоб убезпечити себе від купівлі проблемного авто, необхідно їхати і проводити експертний огляд автомобіля в МРЕВ УМВС чи, як мінімум, просити знайомих з ДАІ пробити автомобіль по базі.

 

двигун вживаних автомобілівСерце будь-якого автомобіля це двигун, неполадки якого перетворять авто у кучу брухту. Перевірити стан двигуна не розібравши його – дуже складно, хоча на станціях діагностики за ресурсом зношеності основних деталей двигуна можна визначити досить точну кількість пройдених кілометрів. Чим більше км пройшов двигун тим гірший його стан.

Для сучасних імпортних двигунів можна побудувати таку таблицю ресурсу:

Пройдений шлях (км) Оцінка ресурсу двигуна
до 100 000 відмінно
до 200 000 добре
більше 200 000 задовільно

автомобілі бу КПП

Також, суттєву вартість автомобіля становить його КПП, ресурс якої приблизно рівний ресурсу двигуна, хоча не завжди.

 

Інші частини автомобіля, на які звертають найбільшу увагу – кузов, салон та ходова менш дорогі у ремонтові, але для більшості пересічних Українців дуже важливі.

Наприклад, прагматичний Німець, за даними статистики, обере авто із найменшим пробігом та найсвіжішим роком виготовлення, навіть якщо вживаний автомобіль має пошкодження кузову та лако-фарбового покриття.

Українці, зазвичай, найперше запитують чи був автомобіль в ДТП 🙂  правду звісно ніхто не скаже, а сучасні технології дозволяють замаскувати кузовний дефект.

Якщо у вас коштів вистачає, щоб придбати “беушні автомобілі” варто витратити їх з розумом, а тому після перевірки в МРЕО, варто відігнати авто на діагностику. Зазвичай, ділки не погоджуються на такі перевірки, якщо знають про дефекти автомобіля. Ви просто підете шукати автомобілі бу далі, а не чесний продавець – чергову жертву, але не вас!

В інтернеті нас шукають по запитам:

 • вживані автомобілі
 • беушні авто
 • автомобілі з пробігом
 • авто бу.

Щасти вам на дорозі!

22.01.2015

Коментарі
 • Краще купити автобус 27.02.2015 15:35

  Беушні автомобілі зараз вартують як нові тому не потрібно тут розводити ляля.
  Мова йде про нормальні б у, а не про відро з гайками і набором китайських ключів в додачу.
  Сенс 2007 року 130 000 грн. по курсу, коли новий вартує 170 000 грн., це просто смішно.

  Відповіcти      Показати відповіді (0)
 • Злий покупець авто 18.02.2015 9:40

  Вживані автомобілі – це можливість вільно, з певним комфортом пересуваться. От із цього потрібно було й починати. Зараз у половини українців нехватає грошей на б у автомобіль, не те що новий, а їздити треба і хочеться. Коли вже наші депутати дозволять ввіз імпортних авто з мінімальним митом, а не страшними поборами як зараз.
  Вживане авто Форд Скорпіо 2.5TD 1991 року в Польщі коштує 600$ а ростаможка обійдеться в 5000 – 6000$ де логіка, кого ми захищаемо?? Автозаз, так він дизелів не робить

  Відповіcти      Показати відповіді (0)
 • Михайло Васильович 26.01.2015 9:28

  Все життя використовую вживані автомобілі, вже 4 штуки пройшло через мене. Головне вчасно продати. Зараз купив заз віда, не скажу що розчарований, але весь час потрібно себе стримувати. На рибалку – жалко, на дачу можна, але особливо не загрузиш. Гілка дернула, невеличка полоса, а око ріже.
  Ржава шоста модель, взагалі кущів не боялась, наче й сліду не залишалось

  Відповіcти      Показати відповіді (0)
  • Роман 10.02.2015 7:17

   Аналогічна ситуація, тільки я придбав нову Ниву ВАЗ 21213, якби брав виключно для господарста та відпочинку. А зараз жалко нею на рибалку їхати, не хочеться дерти нову фарбу. Ліпше взяти вживаний автомобіль для таких справ. Хоча по комфорту нова нива не погана

   Відповіcти      Показати відповіді (0)