Міфи про зимову шиповану резину ч.1

Шип чи ламелі ?“, “шип чи фрикційні шини ?“, “шиповані шини проти фрикційних” ось приблизно такими запитаннями рясніє інтернет на передодні зими. І не важливо експерт ви, чи звичайний водій, кожен має свою думку з приводу шипованої резини. Ось і я вирішив внести свою посильну лепту з приводу шипованої шини.

Не буду ходити навколо цього питання дуже довго, скажу прямо, як є: я – ЗА використання шипованої резини взимку, тому моя думка буде далеко не об’єктивна.

Чому я за використання зимової шипованої шини?  – тому, що:

 • в суворих зимових умовах найкраще себе ведуть арктична шипована та арктична фрикційна (на ламелях);
 • якісна арктичка фрикційна шина коштує практично так само, як і якісна шипована у межах одного виробника, а інколи навіть дорожче, як наприклад у Nokian: фрикційна  Hakkapeliitta R2 – коштує дорожче за шиповану Hakkapeliitta 7 та практично ідентично із шипованою новинкою Hakkapeliitta 8. Остання переможець більшості тестів завдяки найбільшій кількості шипів на метр шини;
 • більшість часу взимку рухаюсь по слабо очищеним міжміським трасам, сільським дорогам та місту Черкаси, в якому, на жаль, не центральні вулиці бувають гірше очищені за міжміські траси та сільські дороги. (В катаний сніг, висковзані підйоми, ожеледиця, рихлий сніг, снігова каша – ось не повний перелік того, по чому доводиться мені їздити взимку)

Отже, тепер хочу розповісти вам міфи про шиповану резину, котрі знають практично всі автовласники і частково їх спростувати спираючись на свій досвід та досвід колег.

Міф перший:  Шипована шина дуже шумна!

В принципі, так. Зайвий шум додають саме шипи котрі наче жіночі каблуки цокають по асфальту. Ключове слово по АСФАЛЬТУ, на інших поверхнях шум ідентичний із не шипованою резиною. Якщо копнути ще глибше, то будь яка резина, котра має агресивний протектор (зубастий) добавляє зайвий шум, тому фрикційна та всесезонна шина також доволі гучно шумить, особливо коли не має шумоізоляції, а коли шум ізоляція є, то і звук від шипованої шини можна почути лиши коли відкрити вікно.

Міф другий: Шипована шина на високій швидкості наче на ковзанах по ожеледиці при температурі нижче -20°С

Навіть якісна шипована шина відомих брендів при температурі нижче -20°С вирівнюється по характеристикам на льоду із якісними фрикційними шинами також відомих брендів. В деяких брендів фрикційна шина навіть на 1-5% випереджає шипований аналог. Навіщо ж тоді купувати шип?, а за тим що при температурах вище -20°С шиповані шини виграють до 8-15%  у фрикційних в середині одного бренду, а при температурах близьких до нуля взагалі шип виграє до 20-25%. Повторюю, щоб не ввести нікого в оману: зараз ми говоримо про преміум бренди першого ешелону та частково другого. (Nokian, Continental, Michelin, Goodyear, Fulda) Всі ці бренди вже давно не випускають шипованих шин без ламелей, тобто сучасна арктична шипована шина це жорсткіша фрикційна шина, котра доповнена шипами, а тому при великих морозах вони ведуть себе ідентично фрикційним, а на температурах ближчих до нуля ведуть себе як шиповані, тому ніякої мови про ковзани не може бути й мови.

Міф третій: Шипована шина на сухому та мокрому асфальті гірша за фрикційну аналогічного бренду

Повна нісенітниця. Якщо порівнювати всю зимову резину із літньою, то на асфальті літня виграє до 30% в гальмівному шляху. Пов’язано це із тим, що жорсткість літньої набагато більша по Шору ніж у зимової. Сама м’яка резина це якісна фрикційна близько 50-55 Шору. Далі іде шипована арктична 55-60, інколи до 65, а далі європейська зимова та всесезонка 65-70 і вище. Що, ж із цього можна зробити висновок що найгірший гальмівний шлях на асфальті буде у якісної арктичної фрикційної шини, потім у арктичної шипованої. Дане тердження не заперечують ні імениті бренди ні результати незалежних тестів. Арктичні шини шиповані і фрикційні гірше на 5-10% ведуть себе на сухому та мокрому асфальті ніж європейські та всесезоні шини, але на всіх інших поверхнях арктичні фрикційні та арктичні шиповані шини випереджають від 10% до 50% європейські та всесезонні шини.

 

На цьому поки, що все слідкуйте далі за міфами про шиповану резину. І моя вам порада, не купуйте дешевих, не іменитих виробиків, хоча б на ведучі колеса можна прикупити щось із цього: Nokian, Continental, Michelin, Goodyear

 

В інтернеті нас шукають по таким запитам: зимова резина, зимова гума, зимова шина.

Пропонуємо вашій увазі схожі статті про зимову резину:

 1. Зимова резина: класифікація, призначення
 2. Зимова шипована гума
 3. Зимова резина, тиск у шинах, контроль
 4. Зимова арктична шина: шип, ламелі
05.11.2013

Коментарі
 • Ігор 15.12.2013 15:18

  Міфи про шиповану зимову гуму складають зазвичай ті, хто ні разу на ній не їздив, а лише чув розповіді інших водіїв, що використовували вітчизняну шиповку.
  Я також відразу не хотів купувати шип, але потім продавець переконав, взяв шипований Michelin X-Ice North XiN2, зараз не жалкую. Один рік проходила, шипи на місці. Наступного разу полюбому буду купувати лише шип.

  Відповіcти      Показати відповіді (0)