Які зимові арктичні шини купити: фрикційні чи шиповані?

Йдучи за покупкою зимових шин на ринок чи магазин потрібно визначитися із типом шин (шиповані чи фрикційні) до того моменту? як підійшли до продавця, інакше вам “впарять” те що потрібно продати 🙂 Потрібно чітко розуміти де найчастіше ви будете їздити. Зазвичай, жителям із міста, які рідко виїжджають за його межі рекомендують купувати саме фрикційні шини, хоча я наприклад не розумію хто вирішив що в місті дороги чистять краще, хіба що центральні вулиці. У маленьких провулках чи виїзді із прибудинкових територій сніг і підступна ожеледиця практично завжди чекають на автовласника. Особливо актуальні зимові шини із шипом у місцях виїзду на головну дорогу із підйомом. Із свого досвіду експлуатації фрикційної та шипованої шини можу сказати: там де шип іде легко не напружуючись, фрикційна шина іде із пробуксовуванням, а інколи взагалі не йде, а буксує на місці. Особливо складно в місті рушити під гору на світлофорі із фрикційною шиною, натомість це ж місце на шипу береться легко та невимушено.

 

Зимові арктичні шини з шипом Арктичні фрикційні зимові шини

 

Якщо ви вирішили купити зимові фрикційні шини, вам варто розуміти, що на слизьких поверхнях ваш автомобіль буде вести себе значно гірше ніж аналогічний автомобіль з шиною на шипах. Ваш гальмівний шлях буде на 5 – 20 м довшим, а тому від автомобіля із позначкою “Ш” потрібно триматися, якнайдалі. На чистому асфальті ви будете мати перевагу, авто буде краще тримати дорогу, фрикційні шини не так сильно шуміти.

Якщо ви вирішили придбати зимову гуму із шипом вам варто пам’ятати про те, що у вас найкоротший гальмівний шлях на слизькій поверхні, а тому різко гальмувати потрібно лише в крайніх випадках. Також, закони фізики ніхто не відміняв, будь-яка найкраща шипована шина на слизькій поверхні веде себе гірше, а ніж літня резина влітку :-), а тому, взимку, швидкість руху потрібно зменшувати, а дистанцію збільшувати.

При практично однаковій ціні на шину, шип надає більше можливостей на слизьких поверхнях, однак обмежує вашу швидкість на чистому асфальті, доставляє дискомфорт від шуму. Також, зверніть увагу, на всіх зимових авто змаганнях використовуються зимові шини із довгим клеєним шипом, про фрикційні ніхто навіть не говорить. Авторитет таких змагань, та швидкості на яких рухаються спортсмени – говорить сам за себе. Зайвий піар, чи прорахунки можуть коштувати не лише перемоги, а й життя водія з штурманом.

Фрикційні зимові шини – це європейська та японська альтернатива шипованим шинам. На жаль, ця альтернатива у складних умовах менш надійна, головна її ціль найменше пошкодження асфальту.

Обирати звісно вам, якщо потрібно більше інформації про зимові шини відвідайте сайти представлені внизу. Там ви знайдете все про зимові шини.

21.01.2015